De eerste druk uit 1992 van Kneep en Binding vindt u hier als pdf-bestand.

Er is niet naar gestreefd spelling, inhoud en literatuur te actualiseren. Op drie punten is wel afgeweken van de versie van 1992:

  • de foto’s van diverse leersoorten (plaat 2 op p. 14) werden vervangen door die uit de derde druk
  • de ‘verbeteringen en toevoegingen’ –in de 2e druk als los inlegvel bijgevoegd- zijn hier in de tekst geïntegreerd
  • een enkele overduidelijke drukfout werd stilzwijgend verbeterd.

De papieren versie bevat twee blanco bladzijden (p. 6 en p. 10). Om de paginering niet te laten afwijken van de digitale bladnummering werden ze gehandhaafd.

De registers van Duitse, Engelse Franse en Nederlandse termen zijn integraal opgenomen, en voor optimale toegankelijkheid is de tekst door middel van OCR bewerkt. Hierdoor is een geringe verandering van de typografie opgetreden. 

Overigens werd de tekst geheel handmatig gecorrigeerd. Om te komen tot een versie die op woord doorzoekbaar zou zijn maar die niet te ‘zwaar’ zou worden, werden afbeeldingen en tekst apart gescand: het bestand kan zonder bezwaar worden gedownload en geprint, mits aan de gebruiksvoorwaarden wordt voldaan.