Het Wonderbaarlijk Alfabet, de grootste boekententoonstelling die ooit in Nederland te zien was, bleek een enorm succes. Deze tentoonstelling ter gelegenheid van het 200-jarig jubileum van de KB in Den Haag werd gehouden in De Nieuwe Kerk in Amsterdam. In de korte tijd van twee maanden kwamen er twee keer zoveel bezoekers als verwacht: in totaal 66.000!

Tot de meest vooraanstaande bezoekers van de tentoonstelling behoorden H.M. de Koningin, die bij de opening aanwezig was, en de president van Bulgarije, die een officieel bezoek aan Nederland bracht. Uit de vele enthousiaste reacties in het elektronische gastenboek blijkt de grote waardering van het publiek, niet alleen voor de bibliotheekschatten, maar ook voor de unieke presentatie ervan.

In de expositie, vormgegeven als een labyrintische boekenstad, konden de topstukken van de KB worden bewonderd. Voor het eerst kwam ook het oudst bewaarde Nederlandse zinnetje Hebban olla uogala... uit Engeland over om hier aan het publiek te worden getoond.

Prachtig verluchte Middeleeuwse handschriften, boeken uit de Oranje-Nassau collectie, maar ook fraaie atlassen en unieke boeken over schaken en dammen waren tijdens Het Wonderbaarlijk Alfabet voor iedereen te zien.

Oude en nieuwe kinderboeken trokken de aandacht van kinderen, die vooral tijdens de Kinderboekenweek in groten getale naar de boekenstad kwamen.

Alle boeken worden weer zorgvuldig ingepakt voor de terugreis naar de KB in Den Haag.

19 oktober 1998