Bij het boek Dodo's en galjoenen hoort ook een cd-single van de Nederlandse folkgroep Pekel. Deze succesvolle groep heeft in 1998 de VOC-cd Van de Maas naar de Oost uitgebracht, een muzikale reis van het Rotterdamse VOC-schip Bevalligheid in 1748-1749, met daarop krakers als 'Douwe jongens, douwe', 'Leve de VOC', 'De ziekentrooster' en 'Wrakke schuit'. Pekel speelt voornamelijk op traditionele instrumenten, zoals luit, accordeon, doedelzak, hakkebord, viool, wasbord, dwarsfluit, didgeridoo, roertrom, mondharp, draailier en rommelpot. De cd-single, met daarop een Nederlandse, Engelse en Franse versie van het nummer 'Dodolied' was eigenlijk uitsluitend voor de leden van de Linschoten-Vereeniging bedoeld. Maar u, bezoeker van de KB-website, kon er een winnen. U moest daarvoor de volgende vraag correct beantwoorden.

Wat is het oudste in de Koninklijke Bibliotheek aanwezige gedrukte boek waarin een afbeelding van een dodo voorkomt?

Het goede antwoord luidde:

Het oudste in de KB aanwezige boek waarin een afbeelding van een dodo (of walgvogel) staat is:
Het tvveede boeck, journael oft dagh-register, inhoudende een warachtich verhael ende historische vertellinghe vande reyse gedaen door de acht schepen van Amstelredamme, gheseylt inden maent martij 1598 onder 't beleydt vanden admirael Iacob Cornelisz Neck ende Wybrant van Warwijck als vice-admirael etc. (1601). De alleroudste afbeelding staat in een eerdere druk van dit boek, die in de New York Public Library aanwezig is.

Winnaars: Paula Koning uit Rotterdam en Ton Harmsen uit Leiden. De winnaars krijgen persoonlijk bericht, alvorens zij de cd met het dodo-lied krijgen toegezonden.