Vanaf 13 april staan voor de bezoekers van de KB 70 nieuwe pc’s met moderne flatscreens klaar. Alle bezoekers kunnen op deze pc’s via de knop Gast de catalogus en verschillende andere bibliotheekbestanden raadplegen en werken met Microsoft Office software (Word, Excel, Access, Powerpoint). Houders van een KB-jaarpas krijgen via de knop KB-pas bovendien toegang tot alle niet-vrij toegankelijke bestanden waarvoor de KB licenties heeft en zij kunnen vrij gebruik maken van internet en e-mail.

Niet alleen de hardware maar ook de software is vernieuwd. De medewerkers beschikken vanaf nu over gereedschap om de pc’s voor het publiek direct vanaf de balie optimaal te beheren. Zo is het nu mogelijk om bij grote drukte de maximale tijd dat één persoon een pc kan gebruiken te beperken, een lang gekoesterde wens zowel van medewerkers als van (sommige) klanten. In bepaalde gevallen kan vanaf de balie ‘meegekeken’ worden met de gebruiker van een pc; deze wordt daarvan altijd vóóraf op de hoogte gesteld.

Gebruik van eigen diskette, cd-rom en memorystick

Uit veiligheidsoverwegingen hebben de publiekspc’s geen eigen diskette- of cd-rom-stations, of aansluitmogelijkheden voor memorysticks e.d. Wie eigen bestanden wil gebruiken en/of wil downloaden kan dat doen via een persoonlijke lokatie op het KB-netwerk. In de centrale printerruimte staan enkele speciale service-pc’s waarop het gebruik van cd-roms, diskettes en memorysticks wél mogelijk is. Daar kan gekopieerd worden vanaf de persoonlijke lokatie (of daar naartoe).
NB: de medewerkers zijn gerechtigd de tijdelijk op de persoonlijke lokatie opgeslagen bestanden te monitoren; dit om ongeoorloofde activiteiten tegen te gaan.

Centrale print- en scanfaciliteiten

Vanaf alle publiekspc’s kunnen printopdrachten gestuurd worden naar één van de twee nieuwe centrale printers. Desgewenst kunnen kleurenafdrukken gemaakt worden. Met de komst van deze nieuwe printers zal een groot aantal printerproblemen (o.a. file-vorming) tot het verleden behoren. De prints kunnen met chipknip of muntgeld worden betaald. Voortaan kunt u (gratis) documenten scannen. De scans kunnen op diskette, cd-rom of memorystick worden opgeslagen.

Help!

Vanaf 13 april ligt voor alle bezoekers een nieuwe handleiding klaar waarin het gebruik van de nieuwe pc’s uitvoerig wordt toegelicht. De medewerkers staan voor u klaar om u zo nodig op weg te helpen.

Toekomst

De komende maanden wordt het aantal nieuwe publiekspc’s nog uitgebreid. Er komen sta-tafels met daarop 20 pc’s voor kortdurend gebruik, bijvoorbeeld het aanvragen van een boek via de catalogus of het checken van e-mail. Tevens komt er een aangepaste werkplek voor invaliden.