Bookie Woogie Filosofie
Een avond over filosofie die je aan het denken zet
Wie zijn we eigenlijk? Kennen we onszelf wel écht? En wat betekent dat voor de keuzes die we maken? Tijdens de Maand van de Filosofie organiseren we een special van de talkshow Bookie Woogie over filosofie en nemen we deze vragen onder de loep met verschillende gasten.
Op donderdag 2 april ben je van harte welkom om te luisteren en mee te praten tijdens een afwisselend programma waarin filosofie, kunst en zelfreflectie samenkomen.
De eerste sprekers zijn bekend:
- Barbara Stok, bekroond striptekenaar, gaat in gesprek over Socrates en haar nieuwste boek Wat is een goed leven?
- Elke Wiss, praktisch filosoof, laat zien hoe we onszelf vaak voor de gek houden en reikt concreet denkgereedschap aan om scherper te kijken naar je eigen overtuigingen.
- Channa Hoogervorst, collectiespecialist van de KB, geeft een flitscollege vanuit het rijke archief aan zelfhulpboeken en adviesrubrieken.
- Tinkebell, kunstenares, volgde een opleiding handlezen en vertelt wat deze opleiding haar leerde over zichzelf en anderen.
- Victor Gijsbers, wetenschapsfilosoof, reflecteert in een column op het thema.
- Ype Driessen brengt het onderwerp tot leven in een speciaal gemaakte fotostripvideo.
De avond wordt gepresenteerd door Nathan de Vries.
Kortom: een inspirerend avondje uit dat je anders laat kijken naar jezelf en de wereld om je heen.
Bookie Woogie: de talkshow over boeken, lezen en taal
Dit jaar organiseren we meerdere edities van Bookie Woogie, telkens rond een nieuw thema. De eerste editie op 4 februari 2026 stond in het teken van poëzie en bracht gesprekken, voordrachten en ontmoetingen samen in een avond vol inspiratie en uitwisseling.
Bekijk hieronder de sfeerimpressie.