Maand van de Natuur in de KB
Maand van de Natuur in de KB
In juni organiseert de KB verschillende activiteiten rondom het thema natuur. Kom bijvoorbeeld de film Metamorphosis kijken. Of bezoek de expositie Flora Mundi. En luister naar bioloog Mátyás Bittenbinder die vertelt waarom natuur blijft fascineren. Ook kun je een workshop volgen en een rondleiding.
Op deze afbeelding zijn de algemene gebruiksvoorwaarden van KB.nl van toepassing. © Pim Zwier.
Op donderdag 11 juni zie je in de aula de film Metamorphosis. Deze documentaire is een portret van de 17e-eeuwse natuuronderzoeker en schilder Maria Sybilla Merian. Na afloop is er een nagesprek met Pim Zwier, de maker van de film.
Vanaf vrijdag 12 juni kun je de expositie Flora Mundi. Op zoek naar verdwenen stemmen bezoeken. Deze tentoonstelling gaat over 20 oude boeken met niet-Europese planten. We organiseren ook speciale rondleidingen door de expositie. De eerste rondleiding is op dinsdag 7 juli.
Woensdag 17 juni staat de talkshow Bookie Woogie in het teken van de natuur. De avond wordt gepresenteerd door bioloog en kinderboekenschrijver Auke-Florian Hiemstra. Verwacht een avond vol historie, kunst, collectie, filosofie en meer.
Donderdag 18 juni kunnen handwerkliefhebbers terecht bij Van collectie tot creatie met Knits and Notes. Na een presentatie van collectiespecialist Karin Vingerhoets gaan deelnemers zelf borduren onder het genot van een drankje en een beat van de aanwezige dj.
Bij het maandelijkse interviewprogramma On the spot is op donderdag 25 juni bioloog en schrijver Mátyás Bittenbinder te gast. Hij gaat met presentator Splinter Chabot in gesprek over onze relatie met natuur en waarom die blijft fascineren.
Op vrijdag 4 september maak je bij de Engelstalige workshop Van plant tot icoon zelf een moderne interpretatie van een afbeelding uit het zeldzame 18e-eeuwse natuurboek Icones Plantarum Syriae Rariorum. Als je voor 1 augustus een ticket koopt krijg je € 10 korting.
Op de website van de KB lees je over verschillende publicaties uit de collectie rond het thema natuur. Ontdek het thema natuur op collecties.kb.nl.
Andere programmering
Ook buiten de themamaand organiseert de KB veel activiteiten: colleges van collectiespecialisten, workshops, rondleidingen en meer. Je vindt het huidige aanbod terug in de agenda.
Meld je aan voor de KB-nieuwsbrief
Meer nieuws
Denk mee over het Beleidsplan (2027-2030) van de KB
Elke 4 jaar publiceert de KB een Beleidsplan waarin ze vaststelt wat de nationale bibliotheek als organisatie en in de maatschappij wil bereiken.
Te zien in de KB: expositie Flora Mundi
Vandaag opent de expositie 'Flora Mundi: op zoek naar verdwenen stemmen’ in de KB. Hier ontdek je nieuwe verhalen achter zo’n 20 oude botanische boeken over niet-Europese planten.
KB nationale bibliotheek wordt lanceringspartner van GPT-NL
De KB werkt samen met TNO, SURF en het NFI om een ethisch Nederlands taalmodel te ontwikkelen: GPT-NL.