Naast de leeszaal Bijzondere Collecties in de KB staat een vitrine waarin wij bijzondere of interessante collectiestukken tentoonstellen. Sinds kort kun je hier een aantal kunstenaarsboeken bewonderen. Collectiespecialist Paul van Capelleveen schreef dit blog over de kunstenaars en de bijzondere prijs die we voor 1 van die boeken betaalden.
Mooi Marginaal
De laatste jaren verschijnt elke 2 jaar een uitgave over bijzonder drukwerk van kunstenaars, kleine uitgevers of amateurdrukkers: Mooi Marginaal. Een maandje geleden ontving ik een exemplaar van de catalogus Mooi Marginaal 2022-2023 en zoals elke keer nam ik die helemaal door (224 pagina’s) om te kijken of al die uitgaven al voor de collectie van de KB waren ontvangen.
Oproep
Nee dus. Zoals altijd is er een groep nieuwelingen die nog nooit op de gedachte kwamen een boek naar de KB te sturen en zijn er private press-uitgevers die vergeten zijn hun jaarproductie op te sturen. Ook zijn er drukkers die niet willen dat de KB hun uitgaven opneemt.
Ook deze keer heb ik 21 uitgevers, kunstenaars en drukkers aangeschreven met het verzoek hun uitgaven alsnog (eventueel met rekening) in te sturen en tot nu toe hebben elf daarvan gehoor gegeven aan de oproep. Daarbij zijn uitgaven van Snood (Els ter Horst), VETHgedrukt (Maarten Giltay Veth), Judith Bruynzeels, Annette Paulsen en Fred. Fransen Atelier.